יום ראשון, 1 בינואר 2017

*Elastic hEart

נכון שצירופי מקרים זה דבר משעשע? כך קרה לי בחודש שעבר, כשהגיעה לסטודיו הכורסה של שרון, בצורת וינטאג' כה מיוחדת, שחיכיתי וציפיתי לה מאוד, כי אף פעם לא עשיתי כזו. התרגשתי מהחוויה החדשה של הריפוד שלה ובאותו שבוע, בעודי מתענגת על עבודת הריפוד, נחתה אצלי בסטודיו, אחרי פורפליי רציני של כשנה, הכורסה של צליל, אותה כורסה, כמעט, בדיוק. מי שעוקב אחרי עמוד הפייסבוק של סיפור כיסוי - ראה את צירוף המיקרים בלייב.
אז מהתחלה - הנה הכורסה של שרון, ככה היא הגיעה אלי לסטודיו. זה לא הריפוד המקורי שלה, אי שם לפני איזה 20 שנה חידשו לה את הריפוד.
כשהפשטתי את הריפוד הבהיר התגלה ממתחת ריפוד קטיפה כמעט זהה!! לריפוד של הכורסה של צליל שהגיעה בהמשך.
הפיצוח של הגב היה החלק המאתגר של הריפוד. פעם היו עושים רהיטים... המצאות וענינים ועכשיו מה? 
חשוב לי לציין - אין לרפדות ספר חוקים או הוראות הפעלה, לכל רפד יש את השיטות שלו שאימץ במהלך השנים שמתבססות על נסיונו והבנתו בחומרי הגלם ומבנה הרהיט.
אז הנה הצצה לתהליך שעשיתי עם הגב, קשה להסביר, אבל זה הצליח ונראה מדהים!!התבססתי על הגב המקורי, פלוס ספוג שהודבק עליו, פלוס תפירה במכונה של הבד שיועד לגב עם ספוגים נוספים ורצועות בד.
ומה שאתם רואים אותי עושה פה בתמונה זה תופרת, ביד!! בחוט ומחט!! את יחידת הגב החדשה, התפורה במכונה, לגב המקורי של הכורסה. עבודת נמלים, אבל זה שווה את זה, תיכף תראו את התוצאה הסופית.

את הבד המדהים בחרה שרון בשכטר, אסרתי עליה לבחור בד גיאומטרי כי חששתי מהריצוד של כל החלקים יחד, היא די התעלמה ממני (-: וטוב שכך...
קדר שחור סביב הגב נותן פה מסגרת יפה. וגם הרגליים כמובן עברו חידוש.
מתה על התמונה הזו!! ממחישה כל כך יפה את הגב המדהים ש"עושה" את הכורסה!!
כרית מושב מספוג חדש השלימה את העבודה הקשה ואני סופר מרוצה! 
ובעודי מתמוגגת מהתוצאה, הגיעה הכורסה של צליל. שהיתה בבד ובמצב וינטאג' אותנטי, כלומר, מעולם לא חודשה. צליל השתתפה לפני כמה שנים בסדנת ריפוד אצלי בסטודיו ומאז היה לנו קשר סביב הכורסה, עד שהגיע הזמן המדויק בו התאים לה להביא את הכורסה, לכבוד הולדת בתה הבכורה.
זו בהחלט כורסה אידאלית ככורסת הנקה או סתם להתכרבלות עם התינוקת. התזמון היה מצוין!
צליל בחרה לה בד בגוןן טורקיז מקסים, גם הוא משכטר. הבד נראה חלק, אבל מקרוב יש לו טקסטורה יפה
כדי להקפיץ את הבד, נבחר לו קדר צהוב חרדל שכמו בכורסה הראשונה סובב את הגב מבחוץ והפעם גם בכרית המושב.

התוצאות של חידוש הכורסאות, שכמה שהן זהות, יצאו שונות בגלל הבד, זו המחשה מצוינת לתהליך חידוש הרהיטים - כשאתם מביאים כורסה מהבית, כל האופציות פתוחות, אתם ואני לצידכם - המעצבים והמוציאים לפועל, הכל אפשרי, מה שמדמיינים ורוצים.
ובענין שונה - עושה לכם טיזר... בקרוב קורס ריפוד בסטודיו. 10 מפגשים של רפדות, קצת נגרות ובניית רהיטים, ועוד רפדות, קצת תפירה במכונה וביד ועוד ועוד רפדות... השארו בהאזנה!!

*SIA - Elastic heart

5 תגובות:

 1. איזה צירוף מקרים!
  והשילוב של הטורקיז עם הקדר חרדל-יפיפה!

  אני נשארת בהאזנה צמודה לגבי הקורס... מוכנה לשלוח לך את האימייל שלי בפרטי

  השבמחק
  תשובות
  1. הי! כן בשמחה. שילחי לי מייל avivitp@gmail.com

   מחק
 2. שתיהן מהממות - ואת כמובן מהממת.
  עבודה יפה יפה.
  תעדכני אותי לגבי הקורס. מעניין.....
  שלי פדן לורבר

  השבמחק
 3. מקסים
  שתי הכורסאות מהממות

  השבמחק
 4. בראבו על העבודה הקשה והתוצאה המדהימה!!

  השבמחק