מה אני עושה כאן?

יום אחד, כשהצטרפו יחד התנאים הקוסמיים שמאפשרים דברים כאלה, החלטתי להגשים חלום עתיק וללכת ללמוד רפדות.
נמשכתי למלאכה הזו מתוך תשוקה לעיצוב ולפריטי ריהוט מיוחדים, מתוך אהבה לבדים, לתפירה ולהלבשה,
אני מאוהבת ברהיטים שנעשו מזמן, בעשורים קודמים והכי הכי אני אוהבת את החידוש, את הפיכת הרהיט המרופט, עם הבד המוכתם והקרוע למשהו חדש ויפה.
המעגל הזה, של הפיכת הישן למחודש במקום לקנות חדש עושה לי ולעולם הזה ממש טוב.
רפדות היא מהמלאכות האלה שהן 'עולם הולך ונעלם' יחד עם סנדלרות, גזרנות ועוד עבודות כפיים שאין בארץ מסגרת מסודרת ללמוד אותן וגם, איך לומר, אין יותר מידי קופצים.

רפדות היא מהמלאכות האלה שעוברים מאב לבן או מאמן לשוליה.

אז מאחר ואבי הוא בכלל מהנדס, יצאתי לי לחפש אמן שיסכים שאהיה השוליה שלו, הוא ילמד אותי את המקצוע ובתמורה אני אעבוד ממש קשה. לשמחתי נחתתי נחיתה רכה במרפדיה בפלורנטין ואחרי תקופה ארוכה של לימודים תוך כדי תנועה ועבודת כפיים מאומצת, יצאתי לדרך עצמאית.
הסטודיו נמצא בחלל תעשייתי ומגניב בדרום תל אביב וכאן, בסטודיו שלי אני מעצבת שלל מוצרים ופריטי ריהוט, מרפדת רהיטים, מעבירה סדנאות, תופרת, משפצרת ויוצרת.
יש בסטודיו גם אוסף של רהיטי וינטאג שנאספו ממקורות שונים והם מחכים לבית חדש, אפשר להגיע, להתאהב ולחזור הביתה עם רהיט חדש ומרופד.

אני אביבית פורת, מתגוררת ואוהבת בתל אביב. לאורך השנים למדתי והתנסתי בטכניקות עבודת יד ויצירה שונות ומגוונות: תפירה ועיצוב אופנה, נגרות, צורפות, כדרות, בניית רהיטים מקרטון, עיסת נייר ועוד.
תמיד אמרו לי שנועדתי לעבוד עם הידיים וליצור. זה לקח לי שנים של עבודה במשרד, מול מחשב בתחום הפרסום והשיווק, להבין שהם צודקים... והיום כל זה משתלב לי לדרך חיים, לתשוקה גדולה, למקצוע .

אפשר לפנות אלי בכל שאלה והתייעצות ב avivitp@gmail.com